Remedial Öğrenciler için Önemli Duyuru

Saturday, November 4, 2023 - 13:30

Sevgili Remedial Öğrencilerimiz,

YADYOK Bünyesinde kurduğumuz Writing and Academic Support Center (WASC) remedial öğrencilerimiz için hem yüzyüze hem de uzaktan destek alabileceğiniz online oturumlar tasarladık. 

YÜZYÜZE OTURUMLAR

Yüzyüze oturumlarımız Perşembe hariç her gün sabah 09:00-12:30 arasında Anadolu Hisarı kampüsümüzde Yadyok 1 Binasında 2. katta bulunan Seminer Odasında gerçekleştirilecektir. Bu oturumlara gelerek daha önce yazdığınız bir yazı üzerine geri dönüt alabilir, birlikte yazı çalışabilir, okuma ve dinleme çalışmalarınız için soru sorup danışabilirsiniz. Bu danışma ve geri dönüt oturumları 6 Kasım Pazartesi günü başlıyor. Sizlerden gelen talebe göre devam edecektir, talep gelmediği durumda yeniden değerlendirilecektir. 

Yüzyüze dersler için randevu almanıza gerek yok, ancak ön hazırlığı yapabilmemiz için gelmeyi düşündüğünüz zamanı 1 gün önceden wasc@boun.edu.tr adresine email atın, bilgilerinizi ve çalışmak istediğiniz konuyu da yazın. E-mailinizde remedial öğrenci olduğunuzu mutlaka belirtin. Oturuma geldiğinizde destek almak için WASC Sekreteri Dilek Yıldırım ile iletişime geçebilirsiniz, Yadyok 1 Binası 3. katta ofisi. 

ONLINE OTURUMLAR

Şehir dışında bulunan öğrencilerimiz için ise online destek alabilecekleri bir servisi Cuma günleri için açabildik. 10 Kasım 2023 Cuma günü başlayacak. Her Cuma aşağıdaki zaman aralıkları için tek kişilik rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Size ayrılan bu sürede daha önce yazdığınız bir yazıya geri dönüt alma, Buept hazırlıklarınızla ilgili soru sorma ve danışma imkanı bulabilirsiniz. 

Remedial Feedback Classes - Her Cuma -Online

10:00-10:40

11:00-11:40

12:00-12:40

13:00-13:40

14:00-14:40

15:00-15:40 

 

Online Oturumlar İçin Nasıl Randevu Alınır?

Randevu alabilmek için WASC websitesinden (buowl.bogazici.edu.trBook Now kısmına tıklayıp yönergeleri takip edin. Rezervasyon sistemine girdiğinizde (mobil cihazlar için solda altta, bilgisayardan girince solda üstte) menü barına tıklayıp "Book Workshop" ifadesini seçip ilerleyip "Remedial Students Feedback Classes" seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Sonrasında ise uygun saati seçin. 

Randevunuzun onaylanması için kaydolmanız gerekiyor; lütfen bir e-mail hesabınızla sisteme kaydolun. İsim-soyisim, telefon numarası, e-mail ve seviye (Remedial yazılmalı) kutularını doldurun. 

Online Bağlantı Nasıl Kurulur?

Randevunuzu oluşturduktan sonra size bir e-mail gelecek. Bu emailde online derse gününde ve saatinde bağlanabileceğiniz bir link göreceksiniz. Dersten 5 dakika önce tüm hazırlıklarınızı yapmış şekilde bekliyor olmanız gerekir. Randevunuzda kamera ve sesinizi açmış bir şekilde, aktif katılmınız gerekmektedir. Bunu yapabileceğiniz bir ortamda olduğunuzdan emin olun. 

Diğer Yüzyüze Etkinliklere de Katılabilir Miyim?

WASC'ın sunduğu tüm yüzyüze etkinliklere rezervasyon sisteminden randevu alarak katılabilirsiniz. Yüzyüze etkinliklerin tamamı Anadolu Hisarı Kampüsünde yapılmaktadır. Programı ve detaylarını websitemizden Weekly Schedule kısmından inceleyebilirsiniz. 

Essayimi Önceden Göndermem Gerekiyor mu?

  • Eğer bir yazı üzerine detaylı dönüt almak istiyorsanız 24 saat öncesinden yazınızı isim-soyisim ve randevu tarihi bilgisi ile wasc@boun.edu.tr adresine email atmanız gerekmektedir. 

 

Online Oturumlar İçin Önemli Notlar:

  • Randevunuzu en geç 24 saat öncesinde alabilirsiniz. Aynı gün içinde randevu almak mümkün değildir. 
  • Randevunuza gelemeyecek bir acil durum oluşursa Setmore üzerinden iptal edebilirsiniz. İptal edilmeden gelmediğiniz durumlarda bir sonraki hafta randevu alamayacaksınız. 
  • Bir kişi aynı gün birden fazla randevu alamaz.